III rekrutacyjne Q&A za nami

— Jesteście dziś z nami podczas ostatniego w trwającej rekrutacji webinaru dla kandydatów na studia. (…) Jesteśmy dla Was i chcemy pokazać co może Was czekać na naszej Uczelni, jeśli wybierzecie UMCS  tak widzów dzisiejszego live’a powitał prowadzący Maciej Cieciora, student International Relations oraz pracownik Centrum Promocji i Welcome Center UMCS. Przybliżył również najistotniejsze kwestie związane z procesem rekrutacji – kierunki, na których wciąż prowadzona jest dodatkowa rekrutacja i odpowiedział na najczęściej pojawiające się pytania, m.in.:

• jak zarejestrować się w systemie i zapisać na wybrany kierunek studiów?
  • gdzie sprawdzić katalog kierunków z dodatkową rekrutacją?
  • jak należy wnieść opłatę rekrutacyjną?

Od Pełnomocnik Rektora ds. Studenckich – Justyny Rokity-Kasprzyk – widzowie uzyskali informacje dotyczące tematu dostępnych na uczelni stypendiów, krajowych i międzynarodowych wymian akademickich czy działalności organizacji studenckich. Mogli również dowiedzieć się więcej o wsparciu, które na każdym etapie kształcenia oferują np. specjaliści z Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Wsparcia Psychologicznego UMCS. Pełnomocnik przedstawiła też kwestie dot. zaplecza mieszkaniowego na kampusie.

Z kolei Paulina Jamrozik – studentka Wydziału Politologii i Dziennikarstwa oraz Przewodnicząca Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS – streściła jak wygląda życie studenckie na naszej uczelni. Poza działalnością w licznych kołach naukowych czy stowarzyszeniach sercem Miasteczka Akademickiego jest unikatowe w skali kraju Akademickie Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka, gdzie funkcjonują cztery linie programowe: ruch, dźwięk, kadr, słowo, lifestyle, Visual Art. Studenci mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie w rozgłośni Radia Centrum, studiu TV UMCS czy redakcji Pisma Folkowego

Ponadto, widzowie wraz z Pawłem wybrali się na wirtualny spacer po Miasteczku Akademickim – jednym z największych i najpiękniejszych kampusów w Polsce. Zobaczyli infrastrukturę i zajrzeli do najważniejszych miejsc tej studenckiej dzielnicy – sprawdzili możliwości jakie stwarzają. Uczestnicy spotkania poznali również „sportową twarz” uniwersytetu. Nasza dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 – Małgorzata Hołub-Kowalik – przybliżyła życie zawodowego sportowca i studenta„Program dwutorowej kariery UMCS” czy „Narodowa Reprezentacja Akademicka” to tylko część z programów ułatwiających jednoczesny rozwój kariery sportowej i akademickiej.

W trakcie webinaru, na naszym czacie odpowiadaliśmy także na wszystkie pytania przesyłane przez kandydatów.

Zachęcamy do obejrzenia live’a z dzisiejszego spotkania oraz dołączenia do grupy „Rekrutacja UMCS”na platformie Facebook, gdzie nasi pracownicy są cały czas do Waszej dyspozycji.